آخرین مطالب

معاونت تبلیغ

گزارشی از فعالیت گردشگری مذهبی جامعه المرتضی علیه السلام در ماه محرم

گزارشی از فعالیت گردشگری مذهبی جامعه المرتضی علیه السلام در ماه محرم

ماه مهر و آبان از جمله فصول پر تردد توریست ها در ایران می باشد و طبق آنچه آژآنس ها و مراکز مربوط اعلام می کنند این دو ماه High Season (محبوب ترین زمان) توریست ها در ایران می باشد. تقارن این ایام با ماه محرم و عزاداری امام حسین علیه السلام می تواند مفید و مضر تلقی شود. اهمیت  گردشگری ... ادامه مطلب »

تجربه‌ی مسلمانی برای گردشگران خارجی

تجربه‌ی مسلمانی برای گردشگران خارجی

«گردشگران ماجراجویی هستند که راغب‌اند همه‌چیز را امتحان کنند، برخی از آن‌ها سوال‌های زیادی درباره‌ی اسلام دارند؛ مثلا می‌خواهند بدانند مسلمان‌ها در نمازشان چه چیزی می‌خوانند، ما به آن‌ها فرصت می‌دهیم تا “مسلمانی” را تجربه کنند.» «جامعه المرتضی (علیه‌اسلام) »، مبدع طرح «تجربه مسلمانی برای توریست‌ها» است، مرکزی که از سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را در عرصه بین‌الملل آغاز کرده ... ادامه مطلب »

رویکرد ها و اهداف گردشگری مذهبی و توریسم در جامعه المرتضی علیه السلام

رویکرد ها و اهداف گردشگری مذهبی و توریسم صرف زبان دان بودن درانتقال آموزه های دینی کفایت نمی کند. انتقال آموزه های اسلامی به مخاطبینی که پیش زمینه اسلامی و یا هیچ پیش زمینه دینی ندارند، نیازمند بهره گیری از فنون و روش های مناسب می‌باشد. مخاطب شناسی و آشنایی با پیش زمینه های فکری مخاطب، کمک شایانی به ایجاد فضای ... ادامه مطلب »

آشنایی با فعالیت های گردشگری مذهبی و توریسم

آشنایی با فعالیت های گردشگری مذهبی و توریسم

 آشنایی با فعالیت ها در راستای ارتقاء رضایتمندی توریست از سفر به ایران و در جهت شناساندن فرهنگ اصیل ایرانی و اسلام حقیقی، جامعه المرتضی ع طرح های متنوعی برای گردشگران مذهبی و توریست‌ها برنامه ریزی و اجرا می کند.طرح جامع و تفصیلی «گردشگری مذهبی و توریسم» توسط مسئول این بخش  بعد از بررسی های همه جانبه نگاشته شده است. ... ادامه مطلب »

معرفی گردشگری مذهبی و توریسم  (قدیمی‌ترین شاخه‌های گردشگری)

معرفی گردشگری مذهبی و توریسم (قدیمی‌ترین شاخه‌های گردشگری)

معرفی گردشگری مذهبی و توریسم از مهمترین شاخه‌های گردشگری که دارای سهم عمده‌ای از گردشگری و جهانگردی می‌باشد، گردشگری مذهبی می‌باشد. تاریخچه‌ی این نوع گردشگری را می‌توان به قدمت ادیان دانست و بی‌شک از قدیمی‌ترین شاخه‌های گردشگری می‌باشد. سازمان جهانی گردشگری[۱]، مذهب را یکی از قوی‌ترین محرک های گردشگری می‌داند. البته امروزه می‌بایست دامنه گردشگری مذهبی را گسترده تر نمود ... ادامه مطلب »

برگزاری تور های مذهبی-علمی  به زبان های انگلیسی، فرانسوی و ایتالیایی /گزارش تصویری

برگزاری تور های مذهبی-علمی به زبان های انگلیسی، فرانسوی و ایتالیایی /گزارش تصویری

به گزارش روابط عمومی و اور بین الملل جامعه المرتضی علیه السلام:این مرکز برگزار کننده تورهای مذهبی و علمی در شهر مقدس قم می باشد. شهر قم با داشتن جاذبه های مذهبی و توانمندی های علمی، متاسفانه در عرصه گردشگری  آنچنان که درخور آن است، درعرصه گردشگری موردتوجه قرار نگرفته است وظرفیت های آن فعال نشده اند. در راستای بهره ... ادامه مطلب »

گزارشی از اعزام مبلغین توریسم به استان های اصفهان و شیراز در ماه مبارک رمضان

گزارشی از اعزام مبلغین توریسم به استان های اصفهان و شیراز در ماه مبارک رمضان

ماه مبارک رمضان، بهانه ی خوبی برای آشنایی توریست ها و میهمانان خارجی با فرهنگ اسلام و ایران می باشد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل جامعه المرتضی ، این مرکز برای غنی سازی فضای فرهنگی-توریستی، در ماه مبارک رمضان (۱۳۹۶) با همکاری برخی از مراکز مرتبط، گروه های تبلیغی به استان های اصفهان و فارس اعزام کرد. ... ادامه مطلب »

امام حسین (ع) دلیل مسلمان شدن من هستند

امام حسین (ع) دلیل مسلمان شدن من هستند

ممکن است خودتان را معرفی کنید؟ نام من ایوت بالدکینو و نام اسلامی‌ام ثریا است. من این نام را ۱۲ سال پیش وقتی برای اولین بار مسلمان شدم انتخاب کردم. من ۱۲ سال است که مسلمانم ، ۶ سال سنی بودم و الحمدلله ۶ سال است شیعه هستم. [وی همچنین نام نرگس را (بدلیل زندگی خانواده‌ای ریشه ایتالیایی) برای خود انتخاب ... ادامه مطلب »